Odchudzanie

W Pro-Medyk Premium wiemy, że nadwaga i otyłość to nie tylko problem kosmetyczny. Otyłość to także: choroby serca, stawów, żylakami, nadciśnienie czy cukrzyca. Nasz dietetyk pomoże Ci w ustaleniu prawidłowej diety, dopasowanej do Twoich potrzeb i upodobań kulinarnych.

Wspólnie wypracujemy z Tobą dobre nawyki, które pomogą utrzymać masę ciała i zostaną z Tobą na długo.

Porady dietetyka to nie tylko pomoc w uzyskaniu prawidłowej masy ciała, ale także nieoceniona pomoc w czasie ciąży czy karmienia lub w uzyskaniu lepszej formy i wydolności u osób aktywnie uprawiających sport.

 

MED COUNTOUR MEDICAL (modelowanie sylwetki, usuwanie cellulitu)

 

 

Opis metody

 

Med Contour Medical jest pierwszym skutecznym systemem służącym do bezbolesnej likwidacji lokalnej otyłości i leczenia cellulitu. Likwiduje lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej opornej na odchudzanie, zlokalizowanej np. w okolicy brzucha. Pozwala w szybki i nieinwazyjny sposób wymodelować sylwetkę i pozbyć się niechcianego cellulitu. Urządzenie emituje fale ultradźwiękowe, które nakładają się i potęgują w tkance tłuszczowej, wywołując zjawisko kawitacji, rozbijające i upłynniające komórki tłuszczowe.

Specjalna, opatentowana głowica Med Contour Medical ma dwa nachylone emitery ultradźwięków i system zasysający, zapewniający odpowiednie ułożenie skóry na emiterach. Na powierzchni skóry natężenie ultradźwięków jest stosunkowo niskie, natomiast w tkance tłuszczowej, będącej celem zabiegu, fale się spotykają i nakładają, a ich natężenie rośnie czterokrotnie. Inne urządzenia wykorzystujące fale ultradźwiękowe ogniskują je w bardzo niewielkim obszarze, przez co efekty ich działania są niezadowalające. Innowacyjna technologia wzmacniania nieogniskowanych fal ultradźwiękowych zastosowana w Med Contour Medical sprawia, iż obszar ich przecinania ma dużą powierzchnię, co przekłada się na szybkość i wysoką skuteczność tej metody.

 

Zalety i efekty

 

Med Contour Medical niszczy komórki tłuszczowe, zatem efekt zabiegu jest stały. Komórki tłuszczowe na obszarze zabiegu nie odtwarzają się, przez co nie występuje efekt” jojo”, jak przy różnego rodzaju dietach odchudzających. Należy jednak pamiętać, że niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej prowadzić mogą do dalszego odkładania się tkanki tłuszczowej równomiernie w różnych okolicach ciała. Utrzymujące się z kolei zaburzenia krążeniowe w połączeniu z niezdrowym trybem życia skutkują nawrotem cellulitu.

U większości pacjentów efekt redukcji cellulitu oraz zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej widoczne są już po pierwszym zabiegu. W zależności od leczonej powierzchni dla uzyskania najlepszych efektów najlepiej przeprowadzić serię zabiegów za pomocą Med Contour Medical. Ich ilość zależy od oceny kondycji i wielkości zmienionej powierzchni. Najczęściej terapia obejmuje od 4 do 6 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach jednego tygodniań

 

Wskazania

  • Miejscowa otyłość
  • Cellulit
  • Przygotowanie do zabiegu liposukcji

 

Galeria

Zapraszamy do zapoznania się z naszym studiem medycznym