MASAŻ – WSZYSTKIE ZABIEGI

 

Masaż klasyczny (leczniczy)– stosowana zarówno w celach leczniczych – między innymi przy schorzeniach natury ortopedycznej czy też neurologicznej, jak również po to, by pobudzić, rozluźnić czy wzmocnić tkankę mięśniową.

Masaż relaksacyjny – Masaż relaksacyjny wprowadza w stan błogiego relaksu, niweluje napięcia prowadząc do wyciszenia. Podczas masażu wykonywane są płynne, powolne i delikatne ruchy mające na celu zmniejszenie napięcia nerwowo-mięśniowego, odprężenie fizyczne i psychiczne. Ciepłe, aromatyczne olejki są dodatkowym atutem, gdyż poprawią zarówno kondycję skóry, jak i poziom relaksu i zadowolenia.

Masaż limfatyczny to masaż ciała pobudzający krążenie krwi i limfy. Masowana/drenowana skóra jest ujędrniona i uelastyczniona. Poprawia się metabolizm tkanki tłuszczowej oraz przemiana materii w partiach skórnych, podskórnych i w mięśniach.
Pomaga pozbyć się cellulitu, zlikwidować obrzęki, złagodzić ból.

Masaż modelujący i ujędrniający – Intensywny masaż polegający na rozbiciu tkanki tłuszczowej na mniejsze cząsteczki, stymulujący krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych oraz limfatycznych . Doskonale ujędrnia i uelastycznia skórę, wzmacnia jej strukturę, zapobiegając wiotczeniu. Wykonywany jest specjalnymi kremami, które dodatkowo wspomagają jego działanie.

Masaż twarzy – sprawia, że nasza skóra jest lepiej dotleniona. Jednocześnie martwy naskórek zostaje usunięty, przez co skóra lepiej oddycha. Masaż twarzy pobudza skórę do odnowy, uelastycznia ją i wzmacnia. Nie tylko wygładza zmarszczki, ale również spowalnia tworzenie nowych.

Masaż bańką chińską – Poprawia krążenie krwi, przyspiesza metabolizm i usuwa nadmiar toksycznych substancji. Dzięki temu możliwe jest przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej i widoczna redukcja cellulitu. Komórki stają się znacznie lepiej odżywione, co jest efektem zwiększenia przepływu substancji odżywczych. Mniejsze stają się też obrzęki, dzięki poprawie krążenia i działaniu układu limfatycznego.

Masaż uciskowy pneumatyczny – Leczona kończyna wprowadzana jest do napełniającego się powietrzem rękawa, a następnie masowana poprzez strumień sprężonego powietrza, regulowany poprzez system przewodów przy użyciu jednostki kontrolnej. Terapia drenażem limfatycznym pobudza czynności przewodów limfatycznych, zwiększa przepływ limfy, poprawia przepływ krwi oraz przyspiesza wymianę płynów.

Masaż tkanek głębokich/powięziowy – Masaż tkanek głębokich ma służyć rozluźnieniu napięć mięśni i powięzi, zmniejszeniu bólu – zwłaszcza w okolicy kręgosłupa, zwiększeniu ruchomości i elastyczności tkanek, umożliwieniu przybrania właściwej postawy ciała przez pacjenta. Dzięki masażowi tkanek głębokich szybciej się one regenerują, a organizm jest lepiej ukrwiony. Poprzez masaż głęboki można też sobie poradzić z bólem i zawrotami głowy pochodzenia od kręgosłupowego.