Rehabilitacja kręgosłupa zabiegi

Wszelkiego rodzaju bóle kręgosłupa, pleców, karku to zmora naszych czasów. Do niedawna były kojarzone z dolegliwościami, które dotykały ludzi starszych. Obecnie problem dotyczy nie tylko pacjentów w średnim wieku ale również jak się okazuje także młodzieży.

Sztywnienie karku, drętwienie kończyn, często migrena, bóle pleców to sygnały, które mogą świadczyć o problemach ze zdrowiem kręgosłupa.

Najpopularniejsze zabiegi na kręgosłup:

Szukając pomocy w zakresie rehabilitacji kręgosłupa powinniśmy skorzystać z porady a w zasadzie udać się na wizytę do specjalisty. Tą dziedziną zajmują się zwykle fizjoterapeuci którzy wiedzą jak powinna być wykonywania rehabilitacja kręgosłupa, jakie zabiegi na jakie schorzenia i dolegliwości mogą być stosowane.

Rehabilitacja to nie tylko ćwiczenia wzmacniające plecy ale szereg profesjonalnych zabiegów, których celem jest uśmierzenie bólu i powstałego dyskomfortu.

Laseroterapia – zabiegi te likwidują wszelkiego rodzaju stany zapalne, regenerują tkanki i komórki. Z dużym powodzeniem znajduje ona zastosowanie w rehabilitacji kręgosłupa. Jak właściwie działa? Otóż w trakcie promieniowania dochodzi do regeneracji błon komórkowych chorych tkanek. Stymulacja laserem działa więc pobudzająco na organizm i wytwarza wszystkie substancje przeciwbólowe.

Krioterapia – chcąc wyeliminować stan zapalny warto poddać się zabiegom krioterapii. Jest to leczenie w niskiej temperaturze którego celem jest pobudzić miejscowo tkanki, które zostają poddane leczeniu zimnem, dzięki czemu są lepiej ukrwione i dotlenione, w konsekwencji czego lepiej funkcjonują i mają większe zdolności do regeneracji.

Ultradźwięki – inną równie skuteczną metodą wykorzystywana w gabinetach fizjoterapeutycznych są ultradźwięki. Jest to forma zabiegu, która przydaje się pacjentom którzy chcą zmniejszyć dolegliwości bólowe i złagodzić stany zapalne. Z tego rodzaju zabiegów korzystają bardzo często intensywnie trenujący sportowcy.

Jak się okazuje rehabilitacja kręgosłupa ma różne oblicza, nie musi być związana wyłącznie z terapią manualną czy zalecanymi ćwiczeniami. W dobie nowoczesnej technologii bardzo wiele gabinetów korzysta z profesjonalnego sprzętu dzięki któremu rehabilitacja jest niemal bezbolesna i gwarantuje szybki powrót do sprawności fizycznej.