Leczenie bólu kręgosłupa lędźwiowego

Dodano: 17.12.2018

Leczenie bólu kręgosłupa lędźwiowego

Około 80 procent osób cierpi na dolegliwości bólowe kręgosłupa. Ma to związek z siedzącym trybem życia, utrzymywaniem złej postawy ciała a także i chorobami kręgosłupa, dźwiganiem ciężkich przedmiotów. Duże przeciążenia przy ruchach sprawiają, że ten odcinek kręgosłupa (lędźwiowy) często ulega zmianom zwyrodnieniowym.

Odcinek lędźwiowy znajduje się w dolnych partiach kręgosłupa, jest to ta cześć, która umożliwia prawidłową postawę ciała i płynny ruch. Każda pojawiająca się dolegliwość bólowa w tej części może wpłynąć na jakość życia, dlatego też wszelkiego rodzaju bólu nie należy lekceważyć. Głównymi przyczynami bólu kręgosłupa w części lędźwiowej jest dyskopatia i rwa kulszowa.

Rehabilitacja na kręgosłup

Ból lędźwiowy może być leczony różnie, wiele zależy od przyczyny go wywołującej. W pierwszej kolejności musi pojawić się odpowiednia diagnoza, którą postawi lekarz na podstawie zebranego wywiadu i przeprowadzonych badań wstępnych.

Wszelkiego typu zwyrodnienia kręgosłupa lędźwiowego objęte są leczeniem rehabilitacyjnym. W dużej mierze są to specjalistyczne masaże lecznicze, które rozluźniają mięśnie przed kręgowe. W niektórych schorzeniach lędźwiowych oprócz rehabilitacji konieczne są ćwiczenia. Te dobierane są zwykle indywidualnie przez fizjoterapeutę.

Na etapie leczenia niezwykle istotny jest dobór metod terapii ten powinien być dobrany indywidualnie do schorzenia. Tylko skuteczna rehabilitacja na kręgosłup jest w stanie zapewnić pacjentowi szybki powrót do zdrowia i odzyskania pełnej sprawności fizycznej.

Rehabilitacja na kręgosłupa to głównie wszelkiego rodzaju masaże lecznicze rozluźniające mięśnie przykręgosłupowych, ćwiczenia relaksacyjne, nagrzewania, ultradźwięki, masaże relaksacyjne.

Zabiegi rehabilitacyjne prowadzone w specjalistycznych gabinetach fizjoterapeutycznych są w stanie przywrócić sprawność, ale wymaga to wiele czasu i cierpliwości. Dlatego też najlepiej zadbać o kręgosłup zawczasu, a w sytuacji kiedy pojawi się jakakolwiek dolegliwość bólowa natychmiast skorzystać z porady lekarskiej.

Umów się na konsultację bądź ewentualną rehabilitację na kręgosłup działamy głównie na terenie województwa łódzkiego w tym w Łodzi.