Rehabilitacja zlikwiduje ból pleców

Dodano: 28.09.2018

Rehabilitacja przy bólach pleców

Rehabilitacja jest to proces, dzięki któremu możemy poprawić swoją kondycję i sprawność fizyczną podczas choroby, czy też po operacji. Rehabilitacja ma na celu przywrócić danej osobie całkowitą sprawność fizyczną. Zbliżoną dziedziną do tej jest fizjoterapia. Jeśli odczuwasz bóle pleców, mrowienie, czy też drętwienie karku nie lekceważ tego, gdyż są to pierwsze objawy, które świadczą o chorobie Twojego kręgosłupa.

W takich sytuacjach nie pomogą środki wspomagające takie jak leki przeciwbólowe. Koniecznie należy skorzystać z profesjonalnej pomocy. Rodzaje rehabilitacji zawsze zależą od danej choroby i od tego w jakim stopniu jest ona zaawansowana.

Dlaczego rehabilitacja jest taka ważna?

Otóż im wcześniej podejmiemy decyzję o działaniach rehabilitacyjnych, tym lepiej. Dzięki wczesnemu zapoczątkowaniu z całą pewnością odniesie się dużo większe sukcesy w przywróceniu chorego do sprawności. Bardzo ważnym elementem jest ciągłość rehabilitacji, jeśli przerwiemy ją wcześniej nie da nam to upragnionych rezultatów, jakich się spodziewaliśmy. Nie możemy więc kierować się jedynie początkowymi efektami i tym, że jest trochę lepiej.

Pomoc specjalisty

Ważne jest, aby wykonywać ćwiczenia rehabilitacyjne po konsultacji ze specjalistą. Kolejność ćwiczeń oraz dobór technik zależą od stopnia zaawansowania naszej choroby. Zabiegami, które najczęściej wykonuje się podczas bólu kręgosłupa to między innymi krioterapia, laseroterapia,elektroterapia.

O czym należy pamiętać przy bólach pleców?

Nie należy zapominać, że bardzo istotną sprawą jest także nasza odpowiednia postawa podczas wykonywania codziennych czynności. Szczególną uwagę należy zwrócić na naszą postawę podczas siedzenia. Pamiętajmy o tym, że nie wolno zbyt mocno wychylać się do przodu, gdyż wzrasta wtedy obciążenie kręgosłupa. Kręgosłup powinien być także zrelaksowany i ustawiony w kształcie litery J.